Το βράδυ της Δευτέρας στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Α2 κατηγορία για το 2ο group , οι Indians υποδέχθηκαν τους All Star Survivors. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι με τις διαφορές και τον προπορευόμενο να αλλάζουν συνεχώς. 64-71 έληξε το παιχνίδι με τους Survivors να παίρνουν μια τεράστια νίκη!

Με το πόδι στο γκάζι ξεκίνησαν και οι 2 ομάδες στο 1ο δεκάλεπτο. Είχαμε τρομερή παραγωγικότητα στην επίθεση, ενώ στην άμυνα «επιβίωναν» μόνο οι «σκληροί»! 18-21 ήταν το επιμέρους σκορ με τους Survivors να είναι μπροστά με 3 πόντους. 9 είχε για τους γηπεδούχους ο Μπακάλης και από 8 Πιτσίνιαγκας και Μαντάς για τους φιλοξενούμενους.

Τούμπα γύρισαν το παιχνίδι οι «Ινδιάνοι» στην 2η περίοδο. Εκμεταλλευόμενοι τις κακές και αργές επιστροφές των αντιπάλων τους, οι γηπεδούχοι επέβαλλαν τον ρυθμό τους και πήραν τα ηνία του αγώνα. 26-15 ήταν το επιμέρους σκορ. 7 είχε ο Μπαλτάς με Μπακάλη και Δημητρίου να ακολουθούν έχοντας από 6. Για τους Survivors 7 είχε ο Μαντάς.

Το 3ο δεκάλεπτο άνηκε στους All Stars! Οι Survivors συνήλθαν από την ζαλάδα του 2ου δεκαλέπτου, άφησαν τον Μαντά να οργανώνει και συσπειρώθηκαν αμυντικά. Έτσι από το -8 βρέθηκαν στο +2. 9-19 ήταν το επιμέρους σκορ. 4 είχε ο Μπαλτάς και 3 ο Δημητρίου για τος Indians. Τον χαβά του με 12 πόντους συνέχισε ο τρομερός Μαντάς.

Σκληρό και ανταγωνιστικό ήταν και το 4ο δεκάλεπτο. Οι 2 ομάδες πάλεψαν για την νίκη και έδωσαν το 100%. Μολαταύτα, οι Survivors έκαναν το step up όταν χρειάστηκε και κατάφεραν να πάρουν μια σημαντικότατη νίκη στο κυνήγι της 2ης θέσης. 11-16 ήταν το σκορ της περιόδου και 65-71 το τελικό σκορ του αγώνα! Για τους νικητές 7 είχε ο Μαντά και 4 ο Μέης. 5 είχε ο Μπακάλης για τους «ινδιάνους».

Mvp του αγώνα ήταν ο . Γ. Μέης με 19 πόντους, 23 ριμπάουντ (17-6) και 2 ασίστ σε 36 λεπτά!. Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Σ. Μπακάλης με 20 πόντους, 11 ριμπάουντ (4-7), 4 ασίστ, 5 κλεψίματα  και 1 λάθος σε 33 λεπτά συμμετοχής.

Key player: Ο παράγοντας Χ ήταν ο Θ. Μαντάς με 35 πόντους, 3 ριμπάουντ (1-2),  3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 5 λάθη σε 40 λεπτά!

Το παιχνίδι κρίθηκε από τον επιθετικό οίστρο του Μαντά!