Το νικηφόρο τους σερί κατάφεραν να συνεχίσουν οι Itah Jazz που κέρδισαν στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος τους Blue Sharks-Neurolife. Οι 2 ομάδες του 2ου γκρουπ της Α2 κατηγορίας έπαιξαν σκληρό μπάσκετ και φαίνεται να πάλεψαν αρκετά. 56-48 ήταν το τελικό σκορ με τους Jazz να κερδίζουν για ακόμα μια φορά, παραμένοντας στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα!

Ισορροπημένο και πολύ ανταγωνιστικό ήταν σε γενικές γραμμές το 1ο δεκάλεπτο της αναμέτρησης. Οι 2 ομάδες ήταν πολύ καλές επιθετικά, ενώ αμυντικά είχαν πλάνο και έπαιξαν σκληρά. 16-18 ήταν το επιμέρους σκορ της περιόδου. 10 πόντους είχε για τους Jazz ο Σπανός, ενώ με 4 ακολούθησε ο Βαϊτσούδης. 7 είχε ο Τομαράς και 5 ο Πέππας για τους «καρχαρίες».

Το 2ο δεκάλεπτο έληξε στην απόλυτη ισορροπία με τους Jazz να εκμηδενίζουν την κατά τους διαφορά (-2). Από 1 τρίποντο είχαν Κυριακίδης και Σπανός για τους γηπεδούχους, με τον Σακελλαρόπουλο να έχει 3 για τους Sharks. 12-10 ήταν το επιμέρους σκορ.

Στο +3 έφτασαν οι Blue Sharks στην 3η περίοδο. Το παιχνίδι εξακολούθησε και σε αυτό το δεκάλεπτο να είναι ντέρμπι με τις 2 ομάδες να είναι neck to neck. 10-13 ήταν το επιμέρους σκορ στα λεπτά αυτά. 3 σερί καλάθια πέτυχε ο μαχητικός Ραϊσούδης για τους γηπεδούχους. 6 είχε ο Μπίσκος και 4 ο Τομαράς για τους Sharks.

Με την διαφορά στο τρίποντο οι Sharks είχαν 1 πολύ μικρό αβαντάζ στο 4ο δεκάλεπτο. Μπορεί οι Jazz να ήταν πίσω στο σκορ, αλλά αυτό δεν τους πτόησε. Έπαιξαν τρομερά αμυντικά, επιθετικά ήταν εύστοχοι και κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή. 56-48 ήταν το τελικό σκορ με  τους Jazz να φτάνουν τις 5 νίκες σε 6 παιχνίδια. 6 πόντους είχε ο Ραϊσούδης και 5 ο Γουναρίδης, ενώ 5 είχε ο Τομαράς για του ηττημένους. 18-7 ήταν το επιμέρους σκορ.

Mvp του αγώνα ήταν ο Ι. Βαϊτσούδης με 18 πόντους, 16 ριμπάουντ (15-1), 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 κόψιμο και 1 λάθος σε 40 λεπτά συμμετοχής. Ο Ι. Μούσουρας ξεχώρισε για τους ηττημένους με 9 πόντους, 15 ριμπάουντ (9-6), 1 ασίστ και 2 λάθη σε 29 λεπτά αγώνα!

Key player: Ο παίχτης-κλειδί ήταν ο Χ. Σπανός με 17 πόντους, 5 ριμπάουντ (4-1), 2 ασίστ αλλά και 7 λάθη σε 35 λεπτά!

Το παιχνίδι κρίθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο, όπου οι Jazz έκαναν outscore 11 πόντους τους «καρχαρίες», κλειδώνοντας έτσι μια πολύ σημαντική νίκη στην προσπάθεια για αναρρίχηση στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα!