Το εμπόδιο της LA MAFIA κατάφεραν να περάσουν οι Κ9 Bulls το απόγευμα του Σαββάτου. Η ομάδα του Καρτσιμαδάκη δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στους «μαφιόζους» και με σχετική ευκολία καθάρισε το παιχνίδι στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α1 κατηγορίας. 73-32 ήταν το τελικό σκορ του αγώνα!

Μια διαφορά 6 πόντων δημιούργησαν οι «ταύροι» στο 1ο δεκάλεπτο. Οι Κ9 έπαιξαν πολύ καλά επιθετικά και δεν έδωσαν περιθώρια στην LA MAFIA να αντιδράσει. 16-10 ήταν το επιμέρους σκορ. 7 πόντους πέτυχε  για τους Κ9 ο Μυλωνάς, ενώ από 4 είχαν Κουλέτσης και Τσίβρας.  Από 2 καλάθια πέτυχαν Κατσούδας και Νίτσιος για τους φιλοξενούμενους.

Το πόδι στο γκάζι πάτησαν οι Κ9 στην περίοδο. Έτρεξαν στο ανοιχτό γήπεδο, έβαλαν σχεδόν ό,τι σουτ πήραν και έστειλαν την διαφορά στους 22 πόντους. 18-2 ήταν το επιμέρους σκορ με τους φιλοξενούμενους να έχουν μόνο 1 καλάθι από τον Κατσούδα σε όλο το δεκάλεπτο. 3 σερί καλάθια πέτυχε ο Πριτσιούλης με Μυλωνά και Τσίβρα να έχουν 4 πόντους έκαστος.

Στο +40 έφτασαν οι γηπεδούχοι στο 3ο δεκάλεπτο. Οι Κ9 Bulls ήταν καταιγιστικοί, εύστοχοι και απόλυτοι στο παιχνίδι και στον ρυθμό τους. 7 από τους συνολικά 9 παίχτες των γηπεδούχων σκόραραν, κάτι που άμεσα δείχνει τον επιθετικό πλουραλισμό και τις επιλογές στην επίθεση. 1ος σκόρερ ήταν με 7 πόντους ο Πριτσιούλης. 2 καλάθια είχε για τους φιλοξενούμενους ο Κατσούδας. 27-9 ήταν το επιμέρους σκορ.

Ήρεμο ήταν το 4ο και τελευταίο δεκάλεπτο με την διαφορά να ισορροπεί στους 40 περίπου πόντους. 12-11 ήταν το επιμέρους και 73-32 το τελικό σκορ του αγώνα. 5 πόντους είχε για τους ηττημένους ο Ρούσσης, ενώ 1 δύσκολο και φαντασμαγορικό τρίποντο πέτυχε ο Καρτσιμαδάκης για τους νικητές!

Mvp του αγώνα ήταν ο Α. Μυλωνάς με 15 πόντους, 6 ριμπάουντ (2-4), 4 ασίστ, και 5 κλεψίματα σε 26 λεπτά. Ο Χ. Δεφίγγος ξεχώρισε για τους ηττημένους με 5 πόντους, 10 ριμπάουντ (10-0), 1 ασίστ, 3 μπλοκ και 2 λάθη σε 33 λεπτά συμμετοχής.

Key player: Ο παίχτης-κλειδί ήταν ο Μ. Πριτσιούλης με 16 πόντους, 11 ριμπάουντ (7-4), 3 ασίστ, 5 κλεψίματα και 3 λάθη σε 24 λεπτά!