Σχετικά εύκολη ήταν η επικράτηση όπως ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο των Legends επί του Αστέρα που για ένα ημίχρονο ήταν ανταγωνιστικός αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη στο δεύτερο ημίχρονο μ' αποτέλεσμα οι 'θρύλοι' να πάρουν το ροζ φύλλο με τελικό σκορ 57-42.

Πολύ καλό ξεκίνημα και για τις δύο ομάδες στο πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ να ειναι ισόπαλο στους 10 πόντους με τον Καλαμπούκα πρωταγωνιστή για τους γηπεδούχους και τους Καπέκα (δύο τρίποντα) και Σπυρίδη (ένα τρίποντο) για τους φιλοξενούμενους.Στη συνέχεια ο Αστέρας έτρεξε επιμέρους 2-10 για το +8 (12-20) με Τετράδη,Καλό,Καπέκα και Παπαγιαννόπουλο για να κλείσει το δεκάλεπτο με σκορ 14-20 με δίποντο του Τσέκερη.

Στην αρχή του δεύτερου δεκαλέπτου ο Αστέρας ξέφυγε με 10 πόντους (15-25) με Καλό και Παπαγιαννόπουλο αλλά οι Legends με σερί 14-0 πέρασαν μπροστά με 4 (29-25) με Δροσόπουλο,Καλαμπούκα,Οικονόμου και Τσέκερη.Ο Αστέρας μειώσει στον 1 με τρίποντο του Καπέκα (29-28) και το ημίχρονο έληξε 31-28 με δίποντο του Οικονόμου.

Οι Legends μπήκαν πολύ δυνατά στο τρίτο δεκάλεπτο και μ' επιμέρους 10-3 ξέφυγαν με 10 (41-31) με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ντάλντο.Το δεκάλεπτο έκλεισε με διαφορά 8 πόντων υπέρ των γηπεδούχων (44-36).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Legends προηγήθηκαν με 11 (50-39) με Τσέκερη κι Οικονόμου και στη συνέχεια μ' επιμέρους σκορ 7-3 δια χειρός Δροσόπουλου,Ντάλντου και Καλαμπούκα έφτασαν στο ροζ φύλλο με τελικό σκορ 57-42.

MVP του αγώνα ο Καλαμπούκα που σημείωσε 14 πόντους.Πολύ καλή εμφάνιση κι από τον Ντάλντο με 13 πόντους.