Δυνατό ματς ανάμεσα σε δύο από τις καλύτερες ομάδες της league 2 South με τους Old boys να καταφέρνουν να πάρουν το ροζ φύλλο απέναντι στους Forty plus με τελικό σκορ 57-52.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στον αγώνα και με 6 πόντους του Σπύρου και 2 του Νίκου Νινιού προηγήθηκαν 8-0.Οι Forty plus αντέδρασαν μ' επιμέρους 3-8 μείωσαν στους 3 (11-8) με πρωταγωνιστή τον Μακρή για ν' ακολουθήσει 5-0 από Old boys για το 16-8 και το δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με σκορ 16-11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Forty plus μπήκαν δυνατά και μ' επιμέρους 6-14 προσπέρασαν με 3 (22-25) με τους Ορνεράκη,Ντεμελή και Μακρή να τραβάνε το σκοράρισμα.Ακολούθησε αντίδραση από τους Old boys με Σκαρβελη,Δημητρουλή και Νικολαρόπουλο και μ' επιμέρους 8-2 πήγαν στο ημίχρονο προηγούμενοι με 3 (30-27).

Ισορροπημένο ήταν το ματς στο τρίτο δεκάλεπτο με τους γηπεδούχους να κρατάνε τη διαφορά στα επίπεδα των 4 πόντων (40-36) και το δεκάλεπτο να λήγει με +5 για τους Old boys (46-41) με Σκαρβέλη,Νινιό Σπύρο και Τσατσάνη πρωταγωνιστές.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Forty plus κατάφεραν να μειώσουν στους 2 (51-49) με Μακρή και Ντεμελή αλλά οι Old boys με Τσατσάνη και Καρακατσάνη κατάφεραν να πάνε στο +5 (54-49) κι εν τέλει να διατηρήσουν το προβάδισμα μέχρι το τέλος και να πάρουν το ροζ φύλλο με τελικό σκορ 57-52.

MVP του αγώνα ο Σπύρος Νινιός που οδήγησε την ομάδα του επιθετικά.