Σ' ένα ματς στ' οποίο το πρώτο ημίχρονο δε προμήνυε την εξέλιξη που ακολούθησε οι Roots κατάφεραν να επικρατήσουν στις λεπτομέρειες των μαχητικών Old boys με τελικό σκορ 43-45.

Οι Roots μπήκανε με το γκάζι πατημένο στο πρώτο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 9-0 με τους Ανδραβίζο,Μαράντο και Σοκολάκη.Οι Old boys πέτυχαν το πρώτο τους καλάθι φια χειρός Νικολαρόπουλου για το 2-9 για ν' ακολουθήσει επιμέρους 2-8 υπέρ των φιλοξενούμενων με Σκανδάλη,Ανδραβίζο και Μαράντο για να κλείσει η πρώτη περίοδο με σκορ 4-17.

Στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι με σερί 4-0 μείωσαν σε 8-17 με Σκαρβέλη και Καρακατσάνη.Οι Roots απάντησαν μ' επιμέρους 5-10 για το +14 (13-27) με Χαρακίδα,Μαράντο και Σκανδάλη.Οι Old boys με δίποντο του Τσέα διαμόρφωσαν το 15-27 που ήταν και το σκορ στο ημίχρονο.

Στα ίδια επίπεδα παρέμεινε η διαφορά και στο μεγαλύτερο μέρος του τρίτου δεκαλέπτου με την παραγωγικότητα των δύο ομάδων να πέφτει αρκετά σ' αυτό το χρονικό σημείο και μ' επιμέρους σκορ 4-5 οι Roots να κρατάνε το +13 (19-32) με τους Σοκολάκη και Σκανδάλη να σκοράρουν ενώ για τους Old boys το σκορ ήρθε από Καρακατσάνη και Τσέα.Το δεκάλεπτο έκλεισε με τη διαφορά στους 11 (22-33) με μια βολή του Τσέα κι ένα δίποντο του Νινιού για τους γηπεδούχους και μια βολή του Χαρακίδα για τους φιλοξενούμενους.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο το σκηνικό ανατράπηκε καθώς οι γηπεδούχοι έτρεξαν 8-0 με Νικολαρόπουλο και Δημητρουλή για το 30-33.Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν τη διαφορά στους 6 (34-40) με Μαράντο,Σοκολάκη και Νικολαϊδη κι οι Old boys με σερί 6-0 έφεραν το ματς στα ίσια (40-40) με δύο τρίποντα του Νικολαρόπουλου.Ο Μαράντος με καλάθι και φάουλ διαμόρφωσε το 40-43,νέα ισοπαλία στο ματς (43-43) με μια βολή του Νικολαρόπουλου και δύο πόντους του Σκαρβέλη.Ο αγώνας κρίθηκε με δίποντο του Νικολαϊδη (43-45) αλλά και στην αστοχία των Old boys από τη γραμμή των ελευθέρων βολών στη συνέχεια.

MVP του αγώνα ο Μαράντος με 10 πόντους.Πολύ καλή παρουσία είχαν κι οι Ανδραβίζος και Σοκολάκης.