Στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Α2 κατηγορίας για το 1ο γκρουπ το People Café υποδέχθηκε το Τρένο. Το παιχνίδι με εξαίρεση το 1ο δεκάλεπτο ήταν μονόπλευρό με το Τρένο να διαλύει τον ανταγωνισμό και να κερδίζει με σκορ 27-60 παραμένοντας έτσι 1ο στον βαθμολογικό πίνακα!

Ισορροπημένο ήταν το 1ο δεκάλεπτο του αγώνα. 8-10 ήταν το επιμέρους σκορ με τις 2 ομάδες να δυσκολεύονται επιθετικά. 4 πόντους πέτυχε ο Δεληγιάννης με τον Κατσιάδα να ευστοχεί σε 1 τρίποντο. 4 πόντους είχε ο Πουλημένος για το Τρένο.

Το πόδι στο γκάζι πάτησε το Τρένο στην 2η περίοδο, βάζοντας γερά θεμέλια για το ροζ φύλλο αγώνα. 4-21 ήταν το επιμέρους σκορ με την διαφορά να εκτοξεύεται στους 19 πόντους. Ο Δεμενεόπουλος είχε και τους 4 πόντους του People Café. 6 πόντους είχε ο Νικηφόρος, 5 ο Πουλημένος, ενώ από 4 είχαν Κατσώνης και Χάρος.

Στο +30 έφτασε το Τρένο στο 3ο δεκάλεπτο κάνοντας outscore 11 πόντους τους γηπεδούχους  (5-16). Το Τρένο συνέχισε αμυντικά να είναι απόρθητο, ενώ στον τομέα της επίθεσης όλοι σκοράραν. 6 πόντους με 2 σερί τρίποντα πέτυχε ο Πουλημένος με τον Τσιμώτα να ακολουθεί με 5. Από 1 καλάθι είχαν Κατσιάδας και Κασφίκης για την εκτός ρυθμού ομάδα του Καρτσιμαδάκη.

Διαδικαστικού χαρακτήρα ήταν η 4η και τελευταία περίοδος. Η διαφορά έφτασε στους 33 πόντους με το τελικό σκορ να είναι 27-60. Το Τρένο έπαιξε ωραίο μπάσκετ, εκμεταλλεύτηκε τις απουσίες του Café και «καθάρισε» το παιχνίδι στο 1ο ημίχρονο. 2 καλάθια πέτυχε ο Δεληγιάννης στο δεκάλεπτο, ενώ από 4 είχαν και οι Κιουρκτζόγλου και Χάρος για το Τρένο!

Mvp του αγώνα ήταν ο Δ. Πουλημένος με 18 πόντους, 6 ριμπάουντ (4-2), 1 ασίστ, 4 κλεψίματα και 3 λάθη σε 23 λεπτά αγώνα. Ο Γ. Δεμενεόπουλος ξεχώρισε για τους ηττημένους με 6 πόντους, 9 ριμπάουντ (8-1), 1 κλέψιμο και 2 μπλοκ σε 24 λεπτά συμμετοχής.

Key player: Ο παράγοντας Χ ήταν ο Β. Χάρος με 8 πόντους, 8 ριμπάουντ (8-0), 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 λάθος σε 22 λεπτά!