Στο πλαίσιο του 1ου αγώνα των play off της Α2 κατηγορίας του ΟΑΚΑ, οι αήττητοι στο πρωτάθλημα Kleious Warriors αναμετρήθηκαν με τους Αιθέρες. Το παιχνίδι ήταν ενδιαφέρον με τους Αιθέρες να κοιτάνε για 1 μεγάλο διάστημα στα μάτια το τέρας των Warriors. 64-46 ήταν το τελικό σκορ με τους Kleious Warriors να παίρνουν 1 αβαντάζ 18 πόντων!

Με πυγμή και πάθος ξεκίνησαν οι Αιθέρες στο 1ο δεκάλεπτο. Με όπλο την άμυνα και την διάθεση κατάφεραν να περιορίσουν στους 10 πόντους τους Warriors. Πέτυχαν 14 και πήραν τα ηνία του αγώνα. Για τους υπνωτισμένους Warriors 7 πόντους έβαλε ο Κυράτσης. 8 πόντους πέτυχε για τους Αιθέρες ο Νικολετσόπουλος.

Το πόδι στο γκάζι πάτησαν οι Warriors στο 2ο δεκάλεπτο. Όταν η διαφορά έφτασε στους 9 υπέρ των Αιθέρων (10-19) οι Warriors ξύπνησαν. Με γρήγορες επιθέσεις και καλάθια στο transition κατάφεραν να γυρίσουν τούμπα το παιχνίδι. 19-8 ήταν το επιμέρους σκορ με την διαφορά υπέρ των γηπεδούχων να φτάνει τους 7 πόντους. 10 πόντους πέτυχε ο φορτσάτος Παπαδάκης. 6 είχε ο Αρτινός. 5 είχε για τους φιλοξενούμενους ο Νικολετσόπουλος.

Στο +10 έφτασαν οι Warriors στην 3η περίοδο. Το δεκάλεπτο αυτό ήταν ανταγωνιστικό με τις 2 ομάδες να κοντράρονται στα ίσια. 14-11 ήταν το επιμέρους σκορ. Τον χαβά του με 6 πόντους συνέχισε ο Κυράτσης, ενώ 5 είχε ο Παπαδάκης. Άλλους 5 είχε ο Νικολετσόπουλος για τους Αιθέρες.

Η διαφορά απογειώθηκε στους 18 στο 4ο δεκάλεπτο. Οι Kleious Warriors χωρίς όρεξη για ντέρμπι, έτρεξε 1 μεγάλο σερί, έστειλε την απόσταση τους από τους Αιθέρες στους 18 και καθάρισε το παιχνίδι. 21-13 ήταν το επιμέρους σκορ, με τον πίνακα να δείχνει 64-46 στο τέλος του αγώνα. Για τους νικητές 13 πόντους έβαλε ο Κυράτσης. Από 2 καλάθια είχαν Τσουχνίκας και Μ. Τρύφος για τους ηττημένους.

Mvp του αγώνα ήταν ο Γ. Κυράτσης με 27 πόντους, 18 ριμπάουντ (10-8), 5 ασίστ, 4 κλεψίματα και 4 λάθη σε 34 λεπτά συμμετοχής! Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μ. Τρύφος με 9 πόντους, 9 ριμπάουντ (6-3), 3 κλεψίματα και 3 λάθη σε 40 λεπτά!

Key player: Ο παίχτης-κλειδί ήταν ο Ι. Παπαδάκης με 18 πόντους, 10 ριμπάουντ (2-8), 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 4 λάθη σε 30 λεπτά αγώνα.