Στο πλαίσιο του 2ου αγώνα του top 8 της Α2 του ΟΑΚΑ (2ο group), οι Αιθέρες αντιμετώπισαν τους Kleious Warriors. Με την διαφορά του προηγούμενου αγώνα να είναι 18 πόντοι, οι Warriors είχαν εύκολο έργο. Πράγματι, δεν δυσκολεύτηκαν, ξέφυγαν από νωρίς στο σκορ και πήραν την ίκη με σκορ 50-66, που τους έδωσε το εισιτήριο στην επόμενη φάση!

Οι αρμάδα της οδούς Κλειούς έδειξε από νωρίς τις διαθέσεις της. Με όπλα την άμυνα και τις γρήγορες επιθέσεις ξέφυγε από νωρίς στο σκορ. 4-15 έγραψε ο πίνακας στο τέλος του 1ου δεκαλέπτου με τους Αιθέρες να μην μπορούν να βρουν ρυθμό. Από 2 πόντους είχαν Σ. Τρύφος και Νικολετσόπουλος για τους γηπεδούχους. 6 είχε ο Παπαδάκης και 4 ο Κωστάκης για τους φιλοξενούμενους!

Στο ίδιο τέμπο συνεχίστηκε και το 2ο δεκάλεπτο με την διαφορά να φτάνει τους 22 πόντους. 11-22 ήταν το επιμέρους σκορ με τους Warriors να «κλειδώνουν» 100% το θέμα πρόκριση. 8 πόντους με 2 τρίποντα έβαλε για τους Αιθέρες ο Παπάζογλου. 11 πόντους πέτυχε για τους Warriors ο Κυράτσης ,με Παπαδάκη και Αγγελόπουλο να ακολουθούν έχοντας από 6 πόντους έκαστος.

Οι Αιθέρες ανέβασαν ρυθμό στο 3ο δεκάλεπτο. Με πείσμα και πάθος κατάφεραν να μειώσουν την κατά τους διαφορά. 23-14 ήταν το σκορ της περιόδου με την διαφορά να μειώνεται κατά 9 πόντους (13 πόντοι). 3 τρίποντα έβαλε ο Σ. Τρύφος, ενώ από 6 πόντους είχαν Νικολετσόπουλος και Παπάζογλου. 2 ακόμα τρίποντα έβαλε ο Αγγελόπουλος για τους Warriors.

Στην διαδικαστικού χαρακτήρα 4η περίοδο η διαφορά σταθεροποιήθηκε στους 16 πόντους. 50-66 ήταν το τελικό σκορ με τους Αιθέρες να λυγίζουν από την ανωτερότητα των Kleious Warriors. 12-15 ήταν το σκορ της περιόδου. Για τους νικητές 10 είχε ο Κυράτσης και 6 ο Αγγελόπουλος. 6 είχε ο Σ. Τρύφος για τους Αιθέρες με τον Μ. Τρύφο να ακολουθεί με 4 πόντους.

Mvp του αγώνα ήταν ο Γ. Κυράτσης με 21 πόντους, 9 ριμπάουντ (5-4), 2 ασίστ και 2 κλεψίματα σε 25 λεπτά. Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μ. Τρύφος με 6 πόντους, 9 ριμπάουντ (8-1), 2 κλεψίματα και 1 λάθος σε 30 λεπτά συμμετοχής!

Key player: Ο παίχτης-κλειδί ήταν ο Β. Αγγελόπουλος με 17 πόντους, 8 ριμπάουντ (7-1), 2 ασίστ και 1 λάθος σε 25 λεπτά αγώνα.