Για τη δεύτερη αγωνιστική της South Atlasleague 1 το βράδυ της Κυριακής οι Red Rock φιλοξένησαν στο "Θ.Πούτος" τους Legends και αποκτώντας μια διαφορά στο δέυτερο μισό κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο χάρη στο δίδυμο Μπερδεμπε΄και Σταυρόπουλου.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι ομάδες συμβάδισαν αρχικά, με τον Στεφάνου να προσφέρει αρκετές λύσεις και τους γηπεδούχους να παίρνουν μια διαφορά για το 23-15 στο τέλος της πρώτης περιόδου.
Οι αντίπαλοι τους ισορρόπησαν στη συνέχεια, χάρη στους Σωτηρόπουλο και Ντάλτο (12π) προσπερνώντας μάλιστα με 28-29, ωστόσο οι "βράχοι" επανέκτησαν το προβάδισμα με 36-30 στου δρόμου τα μισά.

Αλλαγή σκηνικού είχαε μετά την ανάπαυλα. Οι "κόκκινοι" με τον Σταυρόπουλο να κερδίζει πολλές μάχες στο ζωγραφιστό και τον Στεφάνου (10π) να ηγείται επιθετικά (10 πόντοι) έφτασαν ως το +16, για να ολοκληρώσουν το τρίτο δεκάλεπτο με 61-48.

Τα τελευταία δέκα λεπτά, οι μεν "Θρύλοι" ήθελαν, αλλά δεν μπόρεσαν να απειλήσουν ουσιαστικά τους γηπεδούχους  που κράτησαν σταθερή απόσταση πέριξ των δέκα πόντων, με το τελικό 75-65 να χαρακτηρίζεται δίκαιο !

Στα ομαδικά στατιστικά, οι νικητές εκτέλεσαν καλύτερα δίποντα (50-41%) και τρίποντα (23-14%), παρά βολές (39-56%). Μάζεψαν τα ριμπάουντ (50-42), υστέρησαν σε ασίστ (21-14) και κλεψίματα (7-10) ενώ υπέπεσαν σε παραπάνω λάθη (14-12).

Mvp : Ο Αλέξανδρος Μπερδεμπές (14π,8ρ,6ασ, 3κλ και ένα λαθάκι).

Κλειδί του αγώνα : Ο "βράχος" Άγης Σταυρόπουλος με double double (15π,12ρ,1ασ,1κλ και δύο λάθη).

Καλύτερος των ηττημένων το πολυεργαλείο Ανδρέας Σωτηρόπουλος (4π,9ρ,8ασ,2κλ και δύο λάθη).

Που κρίθηκε το παιχνίδι : Στο ζωγραφιστό και την εμπειρία των νικητών