Εύκολο απόγευμα για τους Red rock καθώς τα sapakia δε κατάφεραν να δυσκολέψουν ιδιαίτερα τους αντιπάλους τους οι οποίοι πήραν το ροζ φύλλο με τελικό σκορ 35-69.

Οι φιλοξενούμενοι επέβαλαν απ' την αρχή τον ρυθμό τους κι έχτισαν νωρίς διψήφια διαφορά (3-16) με Στεφάνου,Σαράντου κι Αμβροσίου.Στο υπόλοιπο του πρώτου δεκαλέπτου το επιμέρους σκορ ήταν 4-13 με Βάθη και Λαδά να σκοράρουν για τα Sapakia και τους Σαράντου,Στεφάνου,Δουζίνα και Πέππα για Red rock με το δεκάλεπτο να λήγει 7-29.

Ισορροπημένο το δεύτερο δεκάλεπτο με τις δύο ομάδες να σκοράρουν από 7 πόντους με Σταθόπουλο,Λαδά και Μπέτση οι γηπεδούχοι και Γουρνά,Αμβροσίου οι φίλο για να προκύψει το 14-36 του ημιχρόνου.

Οι Red rock έτρεξαν επιμέρους 3-11 στην αρχή του τρίτου δεκαλέπτου για το +30 (17-47) με Σαράντου,Πέππα,Νίνο και Γούρνα και στη συνέχεια τα Sapakia απάντησαν με 9-6 με Βάθη,Μπέτση και Λαδά για να λήξει το δεκάλεπτο με σκορ 26-53.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο τα Sapakia αρχικά μείωσαν στους 22 (33-55) μ' επιμέρους 7-2 με Βάθη,Μπέτση και Λαδά αλλά το υπόλοιπο δεκάλεπτο άνηκε στους Red rock που έτρεξαν επιμέρους 2-14 με πρωταγωνιστές τους Σαράντου,Πέππα και Μαστόρο για να προκύψει το τελικό σκορ 35-69.

MVP του αγώνα ο Σαράντου που σημείωσε 28 πόντους.