Στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Α2 κατηγορίας (1ο group) οι  φορμαρισμένοι Saronic Hornuts υποδέχθηκαν τους Galatsi Pistons. Το παιχνίδι ήταν σχετικά μονόπλευρο με τον Σαρωνικό να ξεφεύγει από νωρίς και να παίρνει μια πολύτιμη νίκη. 58-43 ήταν το τελικό σκορ του αγώνα!

Μια διαφορά 7 πόντων δημιούργησαν οι γηπεδούχοι στο 1ο δεκάλεπτο. Παίζοντας πολύ ομαδικά, αλλά παράλληλα ορθά και οργανωμένα οι Hornuts επέβαλλαν τον ρυθμό τους. 18-11 ήταν το επιμέρους σκορ. 5 είχε Ορφανίδης και από 4 Παπαδόπουλος και Χασάπης. Για το Γαλάτσι κουπί με 7 πόντους τράβηξε ο Ταγκούλης.

Η διαφορά εκτοξεύθηκε στους 13 στην 2η περίοδο. Με πίστη στο πλάνο του Βρυώνη, οι Hornuts δεν άφησαν ούτε στιγμή τα ηνία του αγώνα. 12-6 ήταν το σκορ στο διάστημα αυτό . Από 3 πόντους είχαν για τους γηπεδούχους Χασάπης και Ορφανίδης με τον Ταγκούλη να είναι μόνος επιθετικά για τους Pistons (είχε 4 πόντους στο δεκάλεπτο).

Ισορροπημένο και όμορφο μπασκετικά ήταν το 3ο δεκάλεπτο. Το σκορ στο 1ο μισό του β’ ημιχρόνου ήταν 14-14 με τις 2 ομάδες να ανταλλάσσουν συνεχώς καλάθια. Για τον Σαρωνικό 8 πόντους έβαλε ο Ορφανίδης. 9 είχε ο σεληνιασμένος Πανάρας και 5 ο Ταγκούλης για το Γαλάτσι.

Στην 4η περίοδο οι Hornuts εκμεταλλεύτηκαν τα σωματικά τους προσόντα. Έτρεξαν στο ανοιχτό γήπεδο, πέτυχαν εύκολους πόντους και έστειλαν την διαφορά μέχρι και στους 20 πόντους. 58-43 ήταν το τελικό σκορ του αγώνα. 6 είχε για τους νικητές ο Χασάπης με Μανσούρ, Καρδαμυλάκη και Ταγκούλη να έχουν από 4 για τους Pistons.

Mvp του αγώνα ήταν ο Χ. Χασάπης με 13 πόντους, 10 ριμπάουντ (10-0), 6 ασίστ, 4 κλεψίματα, 2 μπλοκ και 2 λάθη σε 35 λεπτά. Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Ν. Ταγκούλης με 20 πόντους, 13 ριμπάουντ (8-5), 1 κλέψιμο, 1 κόψιμο και 1 λάθος σε 26 λεπτά συμμετοχής.

Key player:Ο παίχτης-κλειδί ήταν ο Γ. Ορφανίδης με 18 πόντους, 2 ριμπάουντ (1-1), 2 κλεψίματα και 2 λάθη σε 26 λεπτά!