Στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Α2 κατηγορίας (1ο group), οι Saronic Hornuts αντιμετώπισαν το People Café. Αν και οι 2 ομάδες είχαν απουσίες, οι Hornuts παρουσιάστηκαν πιο έτοιμοι και κέρδισαν με σχετική άνεση. 65-44 ήταν το τελικό σκορ!

Με το πόδι στο γκάζι ξεκίνησαν οι γηπεδούχοι δημιουργώντας μια διαφορά 7 πόντων. 16-9 ήταν το επιμέρους σκορ. 7 πόντους είχε ο Χασάπης και 5 ο Γουβόπουλος. Για το People Café 3 καλάθια πέτυχε ο Μαρούλης.

Στον ίδιο ρυθμό συνεχίστηκε και το 2ο δεκάλεπτο με την διαφορά μεταξύ των 2 ομάδων να φτάνει τους 19 πόντους. 20-8 ήταν το επιμέρους σκορ! 14 πόντους είχε ο Χασάπης και 6 ο Κωτσοβίλης. 2 καλάθια έβαλε ο Τσαμποδήμος για τους φιλοξενούμενους.

Κατά 3 πόντους μείωσε το Café την διαφορά στην 3η περίοδο (11-14 σκορ δεκάλεπτου). 4 πόντους είχε ο Γουναρίδης και 3 ο Χασάπης για τους Hornuts. 5 πόντους έβαλε ο καταπληκτικός Μαρούλης και 4 ο Μακρής για τους φιλοξενούμενους. Η διαφορά στο τέλος της περιόδου ήταν στους 16 πόντους.

Στο +21 έφτασαν οι Saronic Hornuts στο 4ο δεκάλεπτο φτάνοντας σε μια εύκολη επικράτηση. 65-44 ήταν το τελικό σκορ. Για τους νικητές στην περίοδο αυτή 7 πόντους πέτυχε ο Γουναρίδης. Στους 6 σταμάτησε ο Μαρούλης για το People Café!

Mvp του αγώνα ήταν ο Χ. Χασάπης 28 πόντους, 10 ριμπάουντ (8-2), 4 ασίστ και 2 κλεψίματα σε 38 λεπτά! Ο Α. Μαρούλης ξεχώρισε για τους ηττημένους με 19 πόντους, 11 ριμπάουντ (7-4), 1 κλέψιμο, 1 κόψιμο και 3 λάθη σε 34 λεπτά αγώνα!

Key player: Ο παίχτης-κλειδί ήταν ο Μ. Γουναρίδης με 15 πόντους, 7 ριμπάουντ (6-1), 2 ασίστ και 1 λάθος σε 40 λεπτά!