Εύκολο απόγευμα για το τρένο των Black Dragons καθώς μ' εξαίρεση το πρώτο δεκάλεπτο επέβαλαν πλήρως το ρυθμό τους κι έφτασαν στη νίκη επί των Southerns με τελικό σκορ 36-90.

Ισορροπημένο παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο με τους Dragons να έχουν μια μικρή διαφορά 4 πόντων (8-12) στα μισά της περιόδου με τους Μπακούρο Διονύση,Σιάποντη,Ζαχαρόπουλο και Παγώνη να σκοράρουν την ώρα που για τους Southerns τράβηξαν το σκοράρισμα οι Τσέκας και Κοντόπουλος.Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 16-14 με Τσέκα,Χαλά και Κοντόπουλο για να τρέξουν οι φιλοξενούμενοι σερί 9-0 με Σιάποντη,Ανδρεάδη και Παγώνη για να κλείσει το δεκάλεπτο με σκορ 16-25.

Καταιγιστικό ξεκίνημα στο δεύτερο δεκάλεπτο για τους Black Dragons που έτρεξαν επιμέρους 2-8 (18-33) κι εν συνεχεία σερί 0-15 για το +30 (18-48) με Σιάποντη,Αθανασιάδη,Ζαχαρόπουλο και Παγώνη.Το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 20-50.

Η διαφορά ανέβηκε ακόμα περισσότερο στα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου για την ακρίβεια στο +37 (26-63) με σκορ από Ζαχαρόπουλο,Σιάποντη και Παγώνη για να τελειώσει το τρίτο δεκάλεπτο με σκορ 32-73 με τον Κοντόπουλο να σκοράρει για τους γηπεδούχους και τους Μπακούρο Διονύση,Σιάποντη,Ζαχαρόπουλο και Βαμβακάρη για τους φιλοξενούμενους.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο ρυθμός έπεσε και μ' επιμέρους σκορ 4-17 οδηγηθήκαμε στο τελικό 36-90 υπέρ των Black Dragons.

MVP του αγώνα ο Σιάποντης με 17 πόντους.