Οι THE BEEFS επιβλήθηκαν με 35-59 απέναντι στους OLD DOGS για την 4η αγωνιστική της SUMMER LEAGUE 2.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν με 2-10 με τον Ορέστη να σκοράρει 7 πόντους, δυο από τον Νίκα και 1/2 βολές του Διονυσόπουλου. Ο Καμπάνης είχε μειώσει προσωρινά. Στο τέλος όμως και πάλι ο Καμπάνης έγραψε το 5-10.

Στο 2ο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν το παιχνίδι και με τους Σκαφίδα, Καμπάνη, Κούρβα και Παναγούλια έφτασαν στην ισοφάριση. Μάλιστα με τρίποντο του Καμπάνη πέρασαν και μπροστά. Ο Ορέστης έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του αλλά 1 βολή του Κούρβα έκανε το 18-18 του 1ου ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν τους αντιπάλους τους στο 2ο ημίχρονο με 8 σερί πόντους του φανταστικού Καμπάνη, με δυο τρίποντα και ένα δίποντο έκανε το 26-20. Από εκείνο το σημείο και μετά όμως οι THE BEEFS με φοβερή άμυνα και επίθεση υψηλών αποδόσεων έτρεξαν σερί 20-0 μέχρι το τέλος. Ο Διονυσόπουλος με 2/2 τρίποντα και 2/2 βολές ήταν ο κύριος παράγοντας. Από κοντά και ο Σταύρου με 6 πόντους και δυο από Νίκα και Ορέστη.

Ο Λυκογιάννης με τρίποντο έκανε το 26-43 για να απαντήσει ο Κούρβας με τον ίδιο τρόπο. Ο Καμπάνης έκανε το 31-44 για να απαντήσει ο Βουρλίτης. Με νέο σερί 3ων τριπόντων από τους Λυκογιάννη, Σταύρου και Ορέστη έγινε το 33-57. Ο Καμπάνης με 4 πόντους μείωσε στο τελικό 37-59.

MVP της αναμέτρησης ο Ορέστης με 17 πόντους και 10 ριμπάουντ.

για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Καμπάνης με 23 πόντους και 4 ριμπάουντ.

Το ματς κρίθηκε: Στο 3ο δεκάλεπτο και στο 20-0 σερί των THE BEEFS που ήταν ασταμάτητοι στην επίθεση και φανταστικοί στην άμυνα και στην πίεση σε όλο το γήπεδο!