Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Α2 του Atlas Summer League, οι Touvlakers υποδέχθηκαν την Σφεντόνα. Το παιχνίδι των 2 ομάδων του 4ου group του ΟΑΚΑ ήταν μονόπλευρο με τους Touvlakers να βλέπουν τον «τριπλό» Ρανή να τους οδηγεί στην νίκη. 104-66 ήταν το τελικό σκορ!

Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν το πόδι στο γκάζι από το 1ο δεκάλεπτο. Με ταχύτατες επιθέσεις, ορθές άμυνες και μεγάλη ευστοχία δημιούργησαν μια διαφορά 15 πόντων. 30-15 ήταν το επιμέρους σκορ με την Σφεντόνα να μην μπορεί να ακολουθήσει τον ρυθμό των Touvlakers. Για τους γηπεδούχους 9 είχε ο Ράνης, 8 ο Σαλατάς και από 3 Μαρίνος, Βρεττός και Πατερογιαννάκης. 6 είχε ο Μπαρδούτσος και 5 ο Τσιβίογλου για την Σφεντόνα.

Πιο ισορροπημένη ήταν η 2η περίοδος. Οι 2 ομάδες έπαιξαν σκληρά και στις 2 μεριές του παρκέ. 17-15 ήταν το επιμέρους σκορ με την διαφορά να αυξάνεται κατά 1 καλάθι (17 πόντοι). 7 είχε για τους Touvlakers ο Ράνης. 6 έβαλε ο Βαλτινός για την Σφεντόνα.

Στο 3ο δεκάλεπτο είχαμε υψηλές πτήσεις επιθετικά και για τις 2 ομάδες. 25-20 ήταν το επιμέρους σκορ με την διαφορά να φτάνει τους 22 πόντους. Μπορεί η Σφεντόνα να ήταν καλή, αλλά οι Touvlakers ήταν αρκετά καλύτεροι.  9 πόντους έβαλε ο Σαλατάς. 6 είχε ο Μαρινός και 5 ο Ράνης. 7 είχε ο Μπαρδούτσος και 5 ο Τεγόπουλος για την Σφεντόνα.

Διαδικαστικού χαρακτήρα ήταν η 4η περίοδος. Οι Touvlakers πέτυχαν 32 πόντους, έσπασαν το φράγμα των 100, ενώ ο Ράνης σημείωσε triple-double! Η Σφέντονα έχασε με σκορ 104-66 και αποκλείστηκε από τα playoff! 32-16 έληξε η περίοδος. Για τους νικητές 12 πόντους έβαλε ο Μαρίνος. 8 είχε ο Κοσκέρας. Από 4 είχαν Σαλατάς και Πατερογιαννάκης. Για την Σφεντόνα 6 είχε ο Τεγόπουλος.

Mvp του αγώνα ήταν ο Ε. Ρανής με 23 πόντους, 14 ριμπάουντ (12-2), 14 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 λάθη σε 30 λεπτά. Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Χ. Μπαρδούτσος με 21 πόντους, 8 ριμπάουντ (6-2), 1 ασίστ, 2 κλεψίματα, 2 μπλοκ και 1 λάθος σε 35 λεπτά!

Key player: Ο παίχτης-κλειδί ήταν ο Μ. Κοσκέρας με 9 πόντους, 10 ριμπάουντ (9-1), 4 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 29 λεπτά συμμετοχής!