Δεν δυσκολεύτηκαν να επικρατήσουν με 39-54 οι OLD DOGS επί των SALATOI για την 2η αγωνιστική της SUMMER LEAGUE 2 παίζοντας πολύ ωραίο μπάσκετ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν με 2-9 με τους Παπαγεωργίου, Γκέο και Καμπάνη. Ο Τσουκάτος με τρίποντο μείωσε αλλά ένα νέο σερί με καλάθια των Καμπάνη (5) και του Μουστάκα έφεραν τους OLD DOGS μπροστά με 11 πόντους νωρίς.

Στο 2ο δεκάλεπτο ο Κατσάμπης μείωσε σε 9-16 αλλά οι Κούρβας και Καμπάνης αύξησαν τη διαφορά ξανά. Μάλιστα ο Σκαφίδας έκανε το 11-23. Ο Τσουκάτος με σουτ μείωσε αλλά με δυο καλάθια των Κούρβα και Σκαφίδα έγινε το 13-27 του ημιχρόνου.

Το 3ο δεκάλεπτο ήταν το πιο καταστροφικό για τους SALATOI καθώς με σερί 10-0 έφτασαν στο 13-37. Σκόρερς οι Γκέος με 4 πόντους και Μουστάκας, Σκαφίδας, Λύκουρας από 2. Ο Γλεντής κατάφερε να σκοράρει με σουτ αλλά νέο καλάθι του Σκαφίδα και τρίποντο του Γκέου έκαναν το 25-42. ΟΙ Γλεντής και Καλαιτζίδης έγραψαν το 19-42.

Στο 4ο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι έδωσαν ένα ενδιαφέρον στο ματς καθώς ο Τσουκάτος με 3/3 τρίποντα και ο Γλεντής με σουτ έκαναν το 30-42. Όμως ο καταπληκτικός Γκέος πήρε την ομάδα πάνω του και με 2 έμμεσα τρίποντα και ένα καλάθι με σουτ έκανε το 30-50 διαλύοντας τα όνειρα των γηπεδούχων για επιστροφή στο ματς. Ο Γλεντής σκόραρε για 3 ενώ ο Μουστάκας απάντησε. Γλεντής και Τσουκάτος μείωσαν σε 37-52 ενώ το τελικό 39-54 έγραψαν οι Γλεντής και Λύκουρας.

MVP της αναμέτρησης ο Γκέος με 18 πόντους, 12 ριμπάουντ και 7 ασίστ.

για τους SALATOI ξεχώρισε ο Γλεντής με 13 πόντους, 7 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Το ματς κρίθηκε: Στην σταθερότητα των OLD DOGS σε όλα τα δεκάλεπτα που δεν άφησαν σε κανένα σημείο του αγώνα τους OLD DOGS να πλησιάσουν στο σκορ. ανανεώνοντας αρκετές επιθέσεις με τα 20 επιθετικά ριμπάουντ που μάζεψαν.