Η Sun City Drink Team έμεινε «ζωντανή» στη διεκδίκηση μίας θέσης στην πρώτη οκτάδα, που οδηγεί στα Play Offs, μετά από τη νίκη της, επί των Wolfpack με 69-64 τη Δευτέρα (03/04) στο κλειστό της Καισαριανής για την 21η αγωνιστική της AtlasLeague 2 στην περιφέρεια East. Οι νικητές βελτίωσαν το ρεκόρ τους, στο 9-12, αλλά έχουν και έναν μηδενισμό στο πρωτάθλημα, για αυτό και είναι έναν βαθμό πιο πίσω από τους L.A. Slippers που έχουν το ίδιο ρεκόρ, ενώ κυνηγούν και τους Milfwaukee, που έχουν 9-11 και επίσης έναν μηδενισμό. Από την άλλη μεριά, οι ηττημένου έπεσαν στο 3-17, ενώ βαθμολογικά δεν διεκδικούσαν κάτι εξ αρχής.
Μπορεί οι γηπεδούχοι να πέτυχαν το πρώτο καλάθι του ματς με τον Τάτση και να προηγήθηκαν με 2-0 στο 1’, αλλά οι  Wolfpack άρχισαν καλύτερα και ήταν μπροστά με 7-3 στο 4’, έπειτα από δίποντο που πέτυχε ο Καλιακάτσος. Ωστόσο, η Sun City Drink Team ισοφάρισε σε 11-11 στο 8’ με δίποντο του Τσόλια και πέρασε μπροστά στο 9’ μετά από καλάθι του Γιώργου Αγγελόπουλου, με 13-12, σκορ με το οποίο έκλεισε η 1η περίοδος.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι φάνηκε να «πατάνε» καλύτερα και για αυτό έφτασαν να προηγούνται μέχρι και με 7 πόντους διαφορά, με τον Αρβανίτη να έχει 2/2 βολές και να κάνει το 25-19 στο 15’. Οι Wolfpack αντέδρασαν και μείωσαν σε 25-23 στο 7’ μετά από ένα δίποντο του Νίκου Αγγελόπουλου, αλλά το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο +4 υπέρ της Sun City Drink Team, με σκορ 29-25.
Τα πράγματα πήγαν να διαφοροποιηθούν στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, με τους Wolfpack να περνάνε μπροστά με 31-29 στο 21’, με δίποντο του Νίκου Αγγελόπουλου. Η Sun City Drink Team ξεπέρασε το εις βάρος της, 6-0 σερί και σταδιακά πήρε τον έλεγχο, αφού έφτασε να προηγείται με 48-39 στο 29’, με μία εύστοχη βολή του Λόη. Τελικά, οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν τρομερό buzzer beater τρίποντο στην εκπνοή της 3ης περιόδου και μείωσαν σε 48-42, με τον Νίκο Αγγελόπουλο να σκοράρει πετώντας τη μπάλα με το ένα χέρι.
Όσον αφορά στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασιστικά και ξέφυγαν με 13 πόντους διαφορά, με 65-52 στο 37’, έπειτα από ένα δίποντο του Λόη και ουσιαστικά κάπου εκεί καθάρισαν το ματς. Οι Wolfpack δεν τα παράτησαν πάντως και πάλεψαν μέχρι τέλους, για να μειώσουν σε 69-64, σκορ με το οποίο κέρδισε εν τέλει η Sun City Drink Team.
MVP: Μόλις για 1 ριμπάουντ έχασε το νταμπλ-νταμπλ ο εξαιρετικός Αρβανίτης, που τελείωσε το ματς με 18 πόντους (6/8β., 6/9δ., 0/1τρ.), 9 ριμπάουντ (5αμ.-4επ.), 5 ασίστ, 1 κλέψιμο κα το κορυφαίο Efficiency με 23.
Παίκτης-Κλειδί: Πολύ καλό παιχνίδι και από τον Τάτση, με 18 πόντους (0/2β., 9/10δ., 0/3τρ.), 2 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 αμυντικό ριμπάουντ και 1 τάπα.
Που κρίθηκε το ματς: Το κυριότερο ήταν τα 6 παραπάνω δίποντα που πέτυχαν οι γηπεδούχοι σε σχέση με τους αντιπάλους τους (28/54 έναντι 22/49), ενώ είχαν υπεροχή και σε ριμπάουντ (41 έναντι 37), ασίστ (17 έναντι 11) και κλεψίματα (11 έναντι 7).
Η Sun City Drink Team είχε δύο ακόμα διψήφιους παίκτες στο σκοράρισμα. Ο Λόης είχε 14 πόντους (1/2β., 5/13δ., 1/4τρ.), 7 ριμπάουντ (4αμ.-3επ.), 4 ασίστ και 4 κλεψίματα, ενώ ο Τσόλιας είχε 10 πόντους (5/18δ.), 11 ριμπάουντ (9αμ.-2επ.) και 1 κλέψιμο. Επίσης, ο Γιώργος Αγγελόπουλος έχασε για 1 πόντο το νταμπλ-νταμπλ, με 9 πόντους (3/4δ., 1/3τρ.), 11 ριμπάουντ (9αμ.-2επ.), 4 ασίστ, 3 κλεψίματα και το δεύτερο κορυφαίο Efficiency με 22.
Από την πλευρά των Wolfpack, ξεχώρισαν δύο παίκτες. Ο Γιανναράκης είχε 28 πόντους (5/7β., 10/15δ., 1/5τρ.), 8 ριμπάουντ (7αμ.-1επ.), 2 ασίστ και 2 κλεψίματα, ενώ ο Νίκος Αγγελόπουλος είχε 23 πόντους (4/7β., 8/16δ., 1/1τρ.), 11 ριμπάουντ (8αμ.-3επ.) και 2 ασίστ.