Στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Α3 κατηγορίας οι Survivors Veterans υποδέχθηκαν τους ΦΑΔΕΡΣ. Το παιχνίδι ήταν με εξαίρεση το 1ο δεκάλεπτο μονόπλευρο. Οι Veterans ξέφυγαν από νωρίς στο σκορ, επέβαλλαν τον ρυθμό τους και πήραν μια εύκολη νίκη. 55-31 ήταν το επιμέρους σκορ.

Μια διαφορά 5 πόντων δημιούργησαν οι γηπεδούχοι στο 1ο δεκάλεπτο. Παίζοντας καλό μπάσκετ, αλλά όντας άστοχοι οι Veterans πέτυχαν 12 πόντους. 7 έβαλαν οι ΦΑΔΕΡΣ. Από 4 πόντους είχαν Μακρής και Χατζόγλου για τους γηπεδούχους. 3 είχε ο Κωνσταντάτος για τους ΦΑΔΕΡΣ.

12-7 ήταν το επιμέρους σκορ και της 2ης περιόδου. Η διαφορά έφτασε στους 10 πόντους και οι Survivors έδειχναν να ελέγχουν το παιχνίδι. Σειρά στο σκοράρισμα πήρε ο Αλέξης με 8 πόντους, ενώ για τους πάντα μαχητικούς φιλοξενουμένους 6 πόντους είχε ο Αγγελόπουλος.

Στον ίδιο ρυθμό κινήθηκε και το 3ο δεκάλεπτο με την διαφορά να φτάνει τους 15. 12-7 ήταν το σκορ στο διάστημα αυτό. Κουπί για τους Veterans τράβηξε ο Γκίζης έχοντας 5 πόντους. 3 είχε ο Μακρής. Στους 3 πόντους του Τσιλίκη αρκέστηκαν οι ΦΑΔΕΡΣ.

Με την διαφορά στους 15 πόντους και 3 ίδια δεκάλεπτα (από πλευράς σκορ), διαδικαστικού χαρακτήρα ήταν η 4η περίοδο. Οι Veterans όμως δεν «χαλάρωσαν». Πάτησαν το πόδι στο γκάζι, έστειλαν την διαφορά στους 24 πόντους και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα. 19-10 ήταν το επιμέρους σκορ. 3 καλάθια έβαλε για τους νικητές ο Παρασκευόπουλος, με τον Αλέξη να ακολουθεί με 5 πόντους. Από 4 πόντους είχαν Τσιλίκης και Αγγελόπουλος για τους ηττημένους.

Mvp του αγώνα ήταν Κ. Αλέξης με 17 πόντους, 12 ριμπάουντ (10-2), 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 μπλοκ και 1 λάθος σε 25 λεπτά. Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Ν. Αγγελόπουλος με 10 πόντους, 13 ριμπάουντ (11-2), 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 λάθος σε 36 λεπτά συμμετοχής!

Key player: Ο παίχτης-κλειδί ήταν ο. Ι. Γκίζης με 5 πόντους, 9 ριμπάουντ (5-4) και 4 ασίστ δίχως λάθη σε 27 λεπτά!