Οι Heat συνέχισαν την εκπληκτική πορεία τους προσθέτοντας άλλο ένα ροζ φύλλο μετά τη νίκη τους επί των Vikings με τελικό σκορ 42-54.

Οι Heat μπήκαν καλύτερα στο ματς από την αρχή χτίζοντας διαφορά 6 πόντων σχετικά νωρίς (7-13) με Καρατζά,Φωτόπουλο,Ηλιαδάκη και Νίκο Παρασκευόπουλο.Μ' επιμέρους 3-6 στο υπόλοιπο του δεκαλέπτου με τρίποντο του Μπεχράκη για Vikings και Καρατζά,Ηλιαδάκη και Τσίτσο να σκοράρουν για Heat το δεκάλεπτο έληξε με σκορ 10-19.

Η διαφορά ανέβηκε στους 14 (12-26) στην αρχή του δεύτερου δεκαλέπτου με σκορ από Τσίτσο,Τάσο Παρασκευόπουλο κι Αρβανιτάκη για ν' απαντήσουν με 12-2 οι Vikings με Βασίλη Λιάκο,Μπεχράκη και Γιαπράκη για το 24-28.Οι Heat με σερί 6-0 χάρη σε Φωτόπουλο και Γιορνταμιλάκη έκλεισαν το ημίχρονο προηγούμενοι με 10 (24-34).

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν τη διαφορά στους 16 (24-40) με σερί 6-0 από Καρατζά κι Ηλιαδάκη και στα επίπεδα αυτά κυμάνθηκε η διαφορά για το υπόλοιπο δεκάλεπτο για να φτάσουμε στο 30-43 στο τέλος της περιόδου.

Στην τέταρτη περίοδο η διαφορά έφτασε στους 16 (36-52) με Μπεχράκη,Βασίλη Λιάκο και Γιαπράκη να σκοράρουν για Vikings και Καρατζά,Τάσο Παρασκευόπουλο κι Αρβανιτάκη για Heat.Στη συνέχεια μ' επιμέρους σκορ 6-2 προέκυψε το τελικό 42-54.

MVP του αγώνα ο Καρατζάς που σημείωσε 12 πόντους.