Σχετικά εύκολη ήταν η επικράτηση των Uncle Drew απέναντι στους VIP με σκορ 60-76 χάρη στη διαφορά που έφτιαξαν από το δεύτερο δεκάλεπτο και στη συνέχεια από την πολή καλή διαχείριση του παιχνιδιού.

Στο πρώτο δεκάλεπτο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με τον Πλήτα να ξεκινάει πολύ καλά για τους VIP κυριαρχώντας κοντά στο καλάθι και τους Καραγιάννη,Χριστοδουλόπουλο να εκτελούν από την περιφέρεια για τους Uncle Drew (12-15).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το ρυθμό και με τον Καραγιάννη να σκοράρει και μέσα στο ζωγραφιστό και τον Κανδηράκη να ευστοχεί σε δύο τρίποντα ανέβασαν τη διαφορά στους 10 (15-25).Ακολούθησε επιμέρους σκορ 5-13 με τον Χριστόπουλο να εκμεταλλεύεται στο έπακρο την ταχύτητα του και τις πάσες του Καραγιάννη και να πετυχαίνει εύκολους πόντους στον αιφνιδιασμό ενώ για τους VIP ανέβασε ρυθμό ο Κοντοθανάσης από τα χέρια του οποίου περνούσαν οι περισσότερες επιθέσεις κι ήταν εκείνος που σημείωσε και τους περισσότερους πόντους για την ομάδα του για να μειώσει στους 13 (25-38) στο τέλος του ημιχρόνου.

Στην αρχή του τρίτου δεκαλέπτου οι VIP έτρεξαν επιμέρους σκορ 4-1 για να μειωθεί η διαφορά στους 10 (29-39) αλλά ακολούθησε σερί 4-8 για το +14 των Drew (33-47) με Πούρο,Χριστόπουλο και Καραγιάννη για να κλείσει η περίοδο με σκορ 42-58.

Το τέταρτο δεκάλεπτο κύλησε σχετικά ισορροπημένο με τη διαφορά να παραμένει στα ίδια επίπεδα με τον Κοντοθανάση να κυριαρχεί στη ρακέτα για τους VIP και τον Πλήτα να έχει καλά διαστήματα στο παιχνίδι κι από πλευράς Uncle Drew να υπάρχει πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας και σωστές επιλογές ούτως ώστε να μην απειληθούν.Τελικά οι Uncle Drew έφτασαν στην επικράτηση με τελικό σκορ 60-76.

MVP του αγώνα ο Καραγιάννης με πολύ καλή παρουσία επιθετικά τόσο όσον αφορά το σκοράρισμα όσο και τη δημιουργία.