Μεγάλη νίκη για τη Voskonia που κατάφερε να επικρατήσει των Τσακορούκουνων με τελικό σκορ 75-70 σ' ένα ματς που ήταν ντέρμπι σχεδόν καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι ομάδες πήγαιναν χέρι χέρι (10-10) με Ταγκούλη και Μικράκη να σκοράρουν για τη Voskonia και Κουλέντη,Δημόπουλο,Παπουτσή για Τσακορούκουνες.Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι έτρεξαν επιμέρους 10-2 με Μοναστηριώτη και Ταγκούλη για το 20-12 που ήταν το σκορ στο τέλος του δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι έτρεξαν σερί 4-0 με Μανσούρ και Πρωτόπαπα για το 24-12 για μ' απαντήσουν με σερί 8-0 οι φιλοξενούμενοι για το 24-20 με Χρονόπουλο,Κουλέντη και Δημόπουλο.Οι γηπεδούχοι ξέφυγαν εκ νέου με 8 (33-25) με Λιάκο και Ταγκούλη για να κλείσει το ημίχρονο με σκορ 36-29.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Τσακορούκουνες έτρεξαν επιμέρους 2-7 για το 38-36 με Κουλέντη και Δημόπουλο κι εν συνεχεία οι ομάδες πήγανε πόντο πόντο μέχρι το τέλος του δεκαλέπτου με Λιάκο,Μοναστηριώτη,Ταγκούλη και Μικράκη να τραβάνε το σκοράρισμα για Voskonia και Τσαπάκη,Χρονόπουλο και Παπουτσή για Τσακορούκουνες για το 54-52 στο τέλος του δεκαλέπτου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Τσακορούκουνες έφεραν το ματς στα ίσια (59-59) με Παπουτσή και Κουλέντη για ν' ακολουθήσει σερί 7-0 από Voskonia για το 66-59 με Λιάκο,Διφτόπουλο και Ταγκούλη.Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στους 3 (68-65) με Χρονόπουλο και Τσαπάκη και στη συνέχεια στους 2 (72-70) με Χρονόπουλο και Σταφυλαράκη.Στη συνέχεια όμως ο Διφτόπουλος με 2 βολές έγραψε το 74-70 κι ο Ταγκούλης σε νεκρό χρόνο διαμόρφωσε το τελικό 75-70 με μια ελεύθερη βολή.

MVP του αγώνα ο Ταγκούλη που σημείωσε 20 πόντους και μάζεψε 12 ριμπάουντ.