Πέταξε στο +38 το ‘ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ’ μένοντας κοντά στην κορυφή!

Το Rainbow βρήκε την Yugopiasika απέναντι του και πέρασε από πάνω τους σαν οδοστρωτήρας. Η μεγάλη διαφορά των δύο ομάδων που βλέπουμε στον πίνακα της βαθμολογίας, την είδαμε και στο παρκέ.

Το παιχνίδι από το πρώτο δίλεπτο είχε πάρει το δρόμο του καθώς το αρχικό 3-3 μετατράπηκε σε 3-16 με σερί 13-0. Από την παρέα του Ράνη και του Ζαβρά. Οι δύο τους έβαλαν τους 24 από τους 26 πόντους της ομάδας στο πρώτο δεκάλεπτο για το 12-26. Το φοβερό παιχνίδι τους συνεχίστηκε και στην δεύτερη περίοδο με την άμυνα του Rainbow να μην αφήνει περιθώρια αντίδρασης στους γηπεδούχους οι οποίοι έβαλαν μόλις 5 πόντους με συνέπεια η διαφορά να εκτοξευτεί στο +26 για το Rainbow και το 17-43.

Τα πάντα είχαν κριθεί από το πρώτο εικοσάλεπτο, οι ομάδες μπήκαν στο παρκέ με διαφορετικές βλέψεις στο δεύτερο μισό. Το Rainbow να διασκεδάσει και να συνεχίσει το ανελέητο τρέξιμο και το ωραίο μπάσκετ με Ράνη, Μανικά, Γεωργιάδη και Ζαβρά να είναι σε φοβερή μέρα.

Από την άλλη πλευρά η Yugopiastika προσπάθησε να κρατήσει όσο μπορεί το σκορ σε νορμάλ πλαίσια με τα τρίποντα του Τσίγκα και τους Μένο και Κουμπούλη, αλλά δεν κατάφερε περισσότερα από το -38 και το τελικό 45-83.

Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κουμπούλης  με 16 πόντους  2/4βολ. 7/16διπ. 0/5τρ. 7ριμ.(6-1), 2ασιστ, 3κλ. και 7eff.

MVP: Ο Ράνης κέρδισε τον τίτλο του MVP καθώς τελείωσε το ματς με 26 πόντους  5/7δ. 9/11  1/6τρ. 9ρ.(7-2) 6ασ. 2κλ. και 33eff!!!

Παίκτης-Κλειδί: Ο άχαστος Μανίκας  με 9 πόντους 2/2βολ. 2/3διπ. Και 1/1 τρ. αλλά το κυριότερο με ακόμα 6(5-1)ριμπ. και 7 ασιστ μαζί με 3 κλεψίματα έκανε το τέλειο ματς για τους συμπαίκτες και την ομάδα του.

Που κρίθηκε το ματς: Στην μεγάλη διαφορά των δύο ομάδων που φάνηκε από το πρώτο δίλεπτο με σερί 13-0 το Rainbow είχε καθαρίσει το ματς.